Neden Türkiye

Neden Türkiye

Türkiye, dünyanın her noktasındaki insanları için yüksek gayrimenkul yatırım potansiyeline sahip bir ülkedir. Yabancı yatırımcılarla birlikte son yıllarda gayrimenkul yatırım sektöründe oldukça büyük atılımlar gerçekleşmiştir. Türkiye’nin yatırım merkezi olmasında etkili pek çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerden en önemlilerini sizler için derledik.

Eşsiz Konum ve Ulaşım

Türkiye, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan eşsiz konumuyla gayrimenkul alımı için oldukça elverişli bir bölgedir. Kara, deniz ve hava ulaşım ağı açısından oldukça zengin ülkemiz, konforlu ve az maliyetli ulaşım yöntemlerine yatırımcılarının ulaşım ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılar. Ülkemizin gözbebeği İstanbul, 5 farklı kıtaya 250’den fazla şehir seferi ile dünyanın en çok destinasyonuna uçulan şehirdir.

Hızlı ve Kolay Satın Alma Süreçleri

Türkiye, kolay ve hızlı mülk satın alma süreci ile gayrimenkul edinmek için en doğru ülkelerden biridir. Türkiye konut sahibi olmak isteyenlere, diğer Avrupa ve Amerika ülkelerine nazaran daha hızlı ve kolay satın alma süreci sağlıyor. Türkiye’yi bu konuda öne geçiren en önemli noktalardan biri de, mülk satın alırken önceden alınması gereken bir izin olmamasıdır. Türkiye’de gayrimenkul satın almak için sahip olunması gerekenler, yurt içi ve yurt dışı alıcılar tarafından basitçe temin edilebiliyor.

Yüksek Yatırım Potansiyeli

Türkiye, güçlü ekonomisi, eşitlik ve güvenle şekillenen yatırım piyasası, yatırımcıyı korumaya yönelik çalışmaları ve teşvikleri ile birlikte en potansiyelli yatırım ülkelerinden biridir. OECD 2020 Vergi Raporu “Uluslararası Vergi Rekabet Endeksi’nde 36 ülke arasında 11. sırada yer alan Türkiye, en iyi yatırım fırsatlarına sahip olan ülkeler arasında yerini almaktadır. Uluslararası standartlarda projeler, sürekli turizm potansiyeli, uygun fiyatlar ve ucuz iş gücüyle birlikte Türkiye, yatırım açısından küresel bir merkez haline gelmiştir. Türkiye’de, yabancı yatırımcıları korumaya yönelik yapılan çalışmaların ardından pek çok büyük yatırımcı Türkiye’yi tercih etmektedir.

 

 

 

 

 

Vatandaşlık ve Yatırım Destekleri

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı kazanma 2018 yapılan son düzenlemelerle birlikte hem anlama hem de uygulama açısından oldukça yalın bir hale getirilmiştir. Bu doğrultuda,

  • Minimum 250 bin Amerikan doları değerinde bir taşınmaz satın almak ve bu taşınmazın 3 yıl satılmayacağına dair tapu kaydı üzerine şerh koydurmak
  • Minimum 250 bin Amerikan doları değerinde kat mülkiyeti ya da kat irtifakı kurulmuş bir yapı için 3 yıl satılamayacağı ve devredilemeyeceği yönünde bir maddeyle birlikte satış vaadi sözleşmesi yapmak
  • Minimum 500 bin Amerikan doları değerinde gayrimenkul ya da girişim sermayesi yatırım fonu katılma payı satın almak ve 3 yıl elden çıkarmayacağını taahhüt etmek yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı için başvurmaya yeterlidir.

Güçlü Sağlık Sistemleri

Türkiye’nin eğitim geleneklerinden gelen içgüdü ile Türkiye’nin en başarılı ve zeki öğrencileri tıp fakültelerinin sıralarını dolduruyor. Tıp eğitiminde sahip olduğu yetkinlikle, her geçen yıl bir öncekinden daha fazla doktoru farklı alanlarda yetiştiriyor ve uzmanlaştırıyor. Her alanda öncü sağlık hizmeti sağlayan Türkiye, özellikle plastik cerrahi, organ nakli, göz sağlığı ve saç ekimi alanlarında ön plana çıkıyor. Türkiye sahip olunan cerrahi deneyim ve uzmanlığın yanı sıra, sağlık sektörüne yapılan yatırımlarla beraber alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Pek çok Avrupa Ülkesinden daha fazla yatak kapasitesine sahip olan Türkiye herkese kaliteli ve zamanında sağlık hizmeti veriyor.

Bu özelliklerin yanı sıra adeta cennetten bir köşe doğası, binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ve güçlü kültürü ile gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere yeni bir yaşam sunar.

Share: